ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6353029
*
nr 635 3029
Spegel
höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2010
kl 17:19:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 18:57:35
1
100 kr
14/4 12:30:08
2
400 kr
17/4 14:21:29
3
200 kr
17/4 14:21:49
3
300 kr
17/4 14:22:16
3
400 kr
17/4 14:22:35
3
450 kr
19/4 13:00:57
4
500 kr
19/4 16:23:37
5
650 kr
19/4 17:13:46
6
600 kr
19/4 17:14:59
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 635 3029
Spegel
höjd: 110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 18:57:35 | 1 | 100 kr |
14/4 12:30:08 | 2 | 400 kr |
17/4 14:21:29 | 3 | 200 kr |
17/4 14:21:49 | 3 | 300 kr |
17/4 14:22:16 | 3 | 400 kr |
17/4 14:22:35 | 3 | 450 kr |
19/4 13:00:57 | 4 | 500 kr |
19/4 16:23:37 | 5 | 650 kr |
19/4 17:13:46 | 6 | 600 kr |
19/4 17:14:59 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58